Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

W czerwcu obchodzimy Święto Wolnych Książek. Jego celem jest promowanie idei bookcrossingu oraz czytelnictwa, a także uwolnienie jak największej ilości książek. Akcja najogólniej mówiąc polega na rozdawaniu książek przechodniom lub umieszczaniu ich w miejscach ogólnodostępnych np. na ławkach w parku czy na przystankach komunikacji miejskiej, by wszyscy chętni mogli z nich korzystać i przekazywać je dalej. Święto Wolnych Książek sięga roku 2003, a zatem w tym roku obchodzimy je po raz 19. 14 czerwca także biblioteka PZSiPO w Brzezinach podzieliła się „radością czytania” z mieszkańcami naszego miasta korzystając z zaproszenia do współpracy w akcji uwalniania książek ze strony biblioteki pedagogicznej. O 10.30 spod budynku szkoły ruszył radosny korowód uczniów wszystkich klas, aby zarażać czytaniem lokalną społeczność. Nasze szkolne dzieci z wielkim entuzjazmem rozdawały ulotki i książki na promenadzie i placu targowym, a chętnych na nie nie brakowało! Akcja spotkała się z wielkim zainteresowaniem brzezinian, którzy uwalniali kolejne tomy! To było niesamowite przeżycie, za które wszystkim Państwu dziękujemy! Szczególnie dziękujemy młodzieży brzezińskich szkół ponadpodstawowych, pracownikom sklepów i właścicielom straganów, spacerowiczom i urzędnikom oraz wielu napotkanym po drodze dzieciom – przedszkolakom i maluchom za wspaniały odzew naszą akcję! Niech radość czytania w Brzezinach trwa! Dziękujemy również Bibliotece Pedagogicznej w Brzezinach za zaproszenie nas do akcji! Razem możemy więcej!