Poznaj Polskę – wycieczka do Warszawy24 listopada uczniowie PZSiPO w Brzezinach odbyli niezwykłą podróż do stolicy naszego kraju Warszawy. Celem wyjazdu było m.in. eksperymentowanie i doświadczanie w bardzo popularnym Centrum Nauki Kopernik. Młodzi odkrywcy wspaniale bawili się zwiedzając kolejne wystawy i z zapałem zgłębiali tajniki nauk wszelakich. Każdy znalazł tu coś dla siebie i nikt się nie nudził. W trakcie wizyty w CNK młodzież uczestniczyła również w niesamowitym seansie w Planetarium, gdzie uczniowie odkrywali tajemnice nieba, statków kosmicznych i odległych niezbadanych galaktyk. Kolejnym punktem programu wycieczki do stolicy było zwiedzanie Muzeum Neonów. W tym magicznym i pełnym świateł miejscu uczestnicy wyjazdu przenieśli się na chwilę w czasie do lat przed- i powojennych, by prześledzić historię Polski wplecioną w opowieść o powstawaniu i ewolucji pierwszych reklam, jakimi były i są neony. Wizyta w muzeum wywołała wiele emocji i zrodziła mnóstwo ciekawych pytań, na które odpowiedziała P. Tosia, przewodniczka po tym niesamowitym miejscu.
Będąc w Warszawie późną jesienią warto zajrzeć do Wilanowa, gdzie o tej porze roku jest czynny jeden z najpiękniejszych w Polsce Park Świateł. Spacer po pałacowym dziedzińcu rozświetlonym magicznymi interaktywnymi instalacjami, które nawiązują treściowo do historii i zamiłowań króla Jana III Sobieskiego i jego małżonki Marysieńki, był prawdziwą ucztą dla wytrwałych uczestników wycieczki. Dlatego Wilanów nieznany wcześniej naszym uczniom, zachwycił wszystkich bez reszty!
To była bardzo udana wycieczka, która odbyła się w ramach rządowego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Chcemy takich więcej!