NPRC 2.0 – zakup nowości wydawniczych

Miło nam poinformować Państwa, iż w lipcu dokonano zakupu nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej dla uczniów szkoły podstawowej i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Środki na ten cel w łącznej kwocie 5625 zł pozyskano w ramach „Dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, zadania „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”– Priorytet 3, Kierunek interwencji 3.2. oraz zadania „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego ”– Priorytet3, Kierunek interwencji 3.1.

Dzięki działaniu biblioteka szkolna powiększyła swoje zbiory o 339 nowiutkich książek wydanych głównie w latach 2020-2022!

Wszystkie tytuły to czytelnicze marzenia naszych uczniów, którzy ich listę tworzyli już w maju. Na razie książki zostały opracowane oraz posegregowane według sygnatur wymyślonych przez naszych czytelników – „Dla Dużych”, „Dla Mniejszych” i „Dla Najmniejszych”. Muszą poczekać w kolejce, aby trafić na właściwą półkę, gdzie niebawem wszystkie powędrują. A tymczasem w bibliotece piętrzą się stosy książek, które zmieniają miejsce, by powstały półki z absolutnymi nowościami! Kolejne relacje z czytelniczego pola bitwy wkrótce! Bądźcie z nami!